We hopen dat je je goed voelt en dat je geboorteplan vorm begint te krijgen. Of je nu aan het brainstormen bent over je wensen of de laatste hand legt aan je plan, we zijn er om je te ondersteunen. Rond de 35e week van je zwangerschap plannen we graag een uitgebreide afspraak met je in om je geboorteplan gedetailleerd te bespreken. Als je voorkeur uitgaat naar een thuisbevalling, komen we bij je thuis langs om de setting en je wensen in je vertrouwde omgeving te bespreken.
Belinstructies
We hebben een document met belangrijke belinstructies toegevoegd aan je documenten in het Zwangerenportaal. Hierin vind je gedetailleerde informatie over wanneer en hoe je ons kunt bereiken. Ons team staat 24/7 voor je klaar, dus aarzel niet om contact op te nemen. Geen tijdstip is te gek. Hier zijn situaties waarin je zeker moet bellen:
Bel altijd naar de verloskundige als:
- Je bezorgd bent.
- Je de baby niet of minder dan normaal voelt bewegen.
- Je vermoedt dat de bevalling is begonnen en je bent nog geen 37 weken zwanger.
- Je meer bloedverlies hebt dan bij een normale menstruatie.
Vanaf 37 weken bel je ook als:
- De vliezen zijn gebroken en het vruchtwater is bruin of groen.
- Je weeën hebt die elke 4 a 5 minuten komen en 1 minuut aanhouden, gedurende 1 a 2 uur.
Kraampakket
Heb je al een kraampakket in huis? Het kraampakket kun je aanvragen bij je zorgverzekering. Hierin zitten spulletjes die je nodig hebt bij een thuisbevalling en in de kraamweek.
Liefs, Verloskundigen aan de Maas