Leven voelen
Vanaf 24 weken Iedere vrouw voelt haar baby op een andere manier bewegen. Ligging van de baby, ligging van de placenta, het speelt allemaal mee. Vroeg in de zwangerschap is het medisch niet nodig om de baby te voelen en is alles wat je voelt vooral heel leuk en een fijne bevestiging. Vanaf 24 weken zwangerschap willen we graag dat je minimaal 1 keer per dag de baby voelt bewegen. Vaak is dat in die periode in rust. Als je wakker wordt, juist naar bed gaat of als je even rustig op de bank zit. Sommige baby's zijn al beter voelbaar in die periode, ook dat is heel normaal. Soms zijn er dan opeens dagen dat er minder bewegingen voelbaar zijn. Dit heeft vaak te maken met de ligging van de baby. Voel je de baby een hele dag niet bewegen of maak je je zorgen, bel dan de dienstdoende verloskundige op ons 06 nummer.
Vanaf 28 weken In aanloop naar de 28 weken zwangerschap toe ontdenk je vaak al een beetje een ritme in het bewegingspatroon van jullie kindje. Elk dagdeel voel je de baby een aantal keer bewegen. Vanaf 28 weken willen we ook graag dat je elk dagdeel de baby voelt bewegen. Zo weten we dat de baby zich fijn voelt, want een baby die zich niet fijn voelt gaat minder bewegen. Soms twijfel je of je baby gevoeld hebt of was je met je aandacht bij werk of bijvoorbeeld de kinderen. Ga in zo'n geval een uur lang liggen, bij voorkeur op je linker zij, en focus je op de baby. Eventueel kan je ook nog even wat eten en drinken, want op het rommelen van je darmen reageren veel baby's. Probeer in het uur dat je zonder afleiding van telefoon of tv ligt, contact te maken met de baby en kijk of deze reageert. Voel je de baby binnen het uur bewegen zoals je gewend bent? Fijn! Voel je de baby niet of minder dat je gewend bent of heb je zorgen of twijfel? Bel de dienstdoende verloskundige op het 06 nummer.
Cursussen Hebben jullie al gedacht hoe jullie je willen voorbereiden op de bevalling en het ouderschap? Er is genoeg aanbod in de regio. Van zwangerFit, tot yoga en hypnobirthing. De meeste cursussen starten rond 25 weken, dus ga kijken wat jullie fijn lijkt.
In onze praktijk bieden wij 2 informatieavonden aan over de bevalling en kinder EHBO. Per avond kosten ze 35 euro of allebei te volgen voor 65 euro.
In onze bevallingsavond vertellen we jullie wat je kan verwachten tijdens een bevalling. Globaal het verloop en het lichamelijke proces. Wat je wel en niet kan helpen. Wat er gebeurt als je overgedragen wordt tijdens de bevalling aan de gynaecoloog bij een medische indicatie en welke pijnstilling er eventueel is. Praktisch, nuchter en sluit fijn aan bij onze zorg tijdens de bevalling.
De kinder EHBO wordt gegeven door een ervaren SEH verpleegkundige werkzaam in het EMC en SFG. Zij neemt jullie mee in de ongelukken die er kunnen gebeuren in de eerste 4 levensjaren en wat jullie in zulke gevallen kunnen doen.
Voor de data check ons prikbord in de wachtkamer of vraag Karin aan de balie of via de mail.